Murata Electronics North America GRM0335C1H8R1BA01D
GRM0335C1H8R1BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H8R1BA01D
Brief Description
CAP CER 8.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H8R1BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H8R1BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H8R1BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H8R1BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H8R1BA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H8R1BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H8R1BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H8R1BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H8R1BA01D
RES SMD 13.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 25POS GREY 4-40 datasheet.pdf