Murata Electronics North America GRM0335C1H8R1DD01D
GRM0335C1H8R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H8R1DD01D
Brief Description
CAP CER 8.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H8R1DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H8R1DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H8R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H8R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H8R1DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H8R1DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H8R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H8R1DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H8R1DD01D
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.4A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP MAN/AUTO datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050" datasheet.pdf
"MICRO 51C P 12"" RBW FLOAT NI" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf