Murata Electronics North America GRM0335C1H8R3BD01D
GRM0335C1H8R3BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H8R3BD01D
Brief Description
CAP CER 8.3PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H8R3BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H8R3BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H8R3BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H8R3BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H8R3BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H8R3BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H8R3BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H8R3BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H8R3BD01D
FIXED IND 12UH 14.2A 6 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 500PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6A 8-SOIC datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 1800RES 2M datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1" X 5YD datasheet.pdf
LED PANEL NEON RED LONG CTLINDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
8368-5 CUT OFF BLADE datasheet.pdf
EXTRACTOR TOOL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 150MA 350 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf