Murata Electronics North America GRM0335C1H8R5CA01D
GRM0335C1H8R5CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H8R5CA01D
Brief Description
CAP CER 8.5PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H8R5CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H8R5CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H8R5CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H8R5CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H8R5CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H8R5CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H8R5CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H8R5CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H8R5CA01D
FIXED IND 22UH 229MA 2.28 OHM TH datasheet.pdf
IC LATCH D-TYPE 6TSSOP datasheet.pdf
IC OSC SGL TIMER 500KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
SIGNAL PROTECT FIELD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 150MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MINI BX RECPT ASSY 128P SEALED datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V THRU HOLE datasheet.pdf