Murata Electronics North America GRM0335C1H9R1BD01D
GRM0335C1H9R1BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R1BD01D
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R1BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R1BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H9R1BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R1BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R1BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R1BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R1BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R1BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R1BD01D
IC OPAMP VFB 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf