Murata Electronics North America GRM0335C1H9R1CA01D
GRM0335C1H9R1CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R1CA01D
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R1CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R1CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H9R1CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R1CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R1CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R1CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R1CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R1CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R1CA01D
CONN JACKSCREW LONG-LONG MALE datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 DL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 18K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN TAB ANTI-BACKOUT 13POS YEL datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 25W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf