Murata Electronics North America GRM0335C1H9R2CD01D
GRM0335C1H9R2CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R2CD01D
Brief Description
CAP CER 9.2PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R2CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R2CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H9R2CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R2CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R2CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R2CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R2CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R2CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R2CD01D
RES 383K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 28PLCC datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
AC/DC ADAPTER datasheet.pdf
RES 388 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 128 I/O 256FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf