Murata Electronics North America GRM0335C1H9R4CA01D
GRM0335C1H9R4CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R4CA01D
Brief Description
CAP CER 9.4PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R4CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R4CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H9R4CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R4CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R4CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R4CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R4CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R4CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R4CA01D
CONN HEADER ZH SIDE 2POS 1.5MM datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 0.8A 600V TO92 datasheet.pdf
093 PWR PLUG FREE HANG V-2 3CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 1A SOD123T datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf