Murata Electronics North America GRM0335C1H9R6DD01D
GRM0335C1H9R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R6DD01D
Brief Description
CAP CER 9.6PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R6DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R6DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H9R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R6DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R6DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R6DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R6DD01D
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 56A SOT227B datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 10POS 3.5MM R/A BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS RA GRAY datasheet.pdf
CONN SKT 20-22AWG datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf