Murata Electronics North America GRM0335C1H9R8CA01D
GRM0335C1H9R8CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R8CA01D
Brief Description
CAP CER 9.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R8CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R8CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H9R8CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R8CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R8CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R8CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R8CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R8CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R8CA01D
RES 24.9K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 8.6A 13 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.8K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 3.9A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
NGR MONITOR TEST RESISTOR 100 KO datasheet.pdf
CTV 22C 22#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
820UF 250V 35X35MM 85C 5000H datasheet.pdf