Murata Electronics North America GRM0335C1HR10WA01D
GRM0335C1HR10WA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR10WA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR10WA01D.pdf
Availability of GRM0335C1HR10WA01D
QUANTITY
GRM0335C1HR10WA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR10WA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR10WA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.10pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR10WA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR10WA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR10WA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1HR10WA01D
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 67.73VC P600 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
COMPLETE HYDRAULIC TOOL W/ PUMP datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf