Murata Electronics North America GRM0335C1HR50BA01D
GRM0335C1HR50BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR50BA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR50BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1HR50BA01D
QUANTITY
GRM0335C1HR50BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR50BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR50BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR50BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR50BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR50BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1HR50BA01D
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 2WIRE W/BUFF 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf