Murata Electronics North America GRM0335C1HR70BA01D
GRM0335C1HR70BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR70BA01D
Brief Description
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR70BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1HR70BA01D
QUANTITY
GRM0335C1HR70BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR70BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR70BA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR70BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR70BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR70BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1HR70BA01D
FIXED IND 6.8UH 185MA 2 OHM TH datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN ATTACH PLUG FML-ML N datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf