Murata Electronics North America GRM0335C1HR70BD01D
GRM0335C1HR70BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR70BD01D
Brief Description
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR70BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1HR70BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1HR70BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR70BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR70BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR70BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR70BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR70BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1HR70BD01D
CAP MICA 47PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CLIP MTG ADH TELCO GRAY 0.25" datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 34PIN TIN W/ORS datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS SIP .100 R/ANG datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 54POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf