Murata Electronics North America GRM0335C1HR90BD01D
GRM0335C1HR90BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR90BD01D
Brief Description
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR90BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1HR90BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1HR90BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR90BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR90BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR90BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR90BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR90BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1HR90BD01D
DIODE GEN PURP 200V 6A R6 datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.100V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 480 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf