Murata Electronics North America GRM0335C2A1R0CA01J
GRM0335C2A1R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A1R0CA01J
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A1R0CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A1R0CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A1R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A1R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A1R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A1R0CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A1R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A1R0CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A1R0CA01J
RES SMD 140 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
KP01 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
RES 523 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 12SL/14/14S datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN ANGLED datasheet.pdf