Murata Electronics North America GRM0335C2A2R3CA01D
GRM0335C2A2R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A2R3CA01D
Brief Description
CAP CER 2.3PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A2R3CA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A2R3CA01D
QUANTITY
GRM0335C2A2R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A2R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A2R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A2R3CA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A2R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A2R3CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A2R3CA01D
RES 75 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 44POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG INSIDE PLUNGER STND DPDT datasheet.pdf
CABLE PULL LIMIT SW BLUE BODY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES 698 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf