Murata Electronics North America GRM0335C2A4R1CA01J
GRM0335C2A4R1CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A4R1CA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.1PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A4R1CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A4R1CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A4R1CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A4R1CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A4R1CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A4R1CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A4R1CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A4R1CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A4R1CA01J
ENCODER KIT 2CH 200CPR 5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 50V 5% BP 1825 datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 2A IPAK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf