Murata Electronics North America GRM0335C2A4R9CA01J
GRM0335C2A4R9CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A4R9CA01J
Brief Description
CAP CER 4.9PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A4R9CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A4R9CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A4R9CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A4R9CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A4R9CA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A4R9CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A4R9CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A4R9CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A4R9CA01J
RES SMD 909 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SC73 datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (E-358-58) SPM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
COVER FOR HOUSING datasheet.pdf
63.5MM X 41.9MM 1=25/PK datasheet.pdf
IC FPGA 303 I/O 484FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 82MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 18POS THRUHL datasheet.pdf