Murata Electronics North America GRM0335C2A5R2DA01J
GRM0335C2A5R2DA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A5R2DA01J
Brief Description
CAP CER 5.2PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A5R2DA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A5R2DA01J
QUANTITY
GRM0335C2A5R2DA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A5R2DA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A5R2DA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A5R2DA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A5R2DA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A5R2DA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A5R2DA01J
IC VOICE REC/PLAY 5MIN IN 28SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
IDC CABLE-ASS24A/ AE24G / X datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP SMV datasheet.pdf
IC CTLR MAC/PHY NON-PCI 128-PQFP datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 4POS datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
26500 15C 15#20 P BY PLUG WC datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.2A 6WLCSP datasheet.pdf