Murata Electronics North America GRM0335C2A6R9DA01D
GRM0335C2A6R9DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A6R9DA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.9PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A6R9DA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A6R9DA01D
QUANTITY
GRM0335C2A6R9DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A6R9DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A6R9DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A6R9DA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A6R9DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A6R9DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A6R9DA01D
JUMPER-H1502TR/A2015Y/H1500TR 2" datasheet.pdf
SW KEY 3-POS SPST-NO/NC BLK 110V datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
SV 7.62HP/05/90MF4 SC/08R BK datasheet.pdf
ROLL, HOOK & LOOP, 3/4" X 25-YD, datasheet.pdf
CRYSTAL 22.1184MHZ SMD datasheet.pdf