Murata Electronics North America GRM0335C2A8R1CA01J
GRM0335C2A8R1CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A8R1CA01J
Brief Description
CAP CER 8.1PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A8R1CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A8R1CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A8R1CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A8R1CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A8R1CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A8R1CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A8R1CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A8R1CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A8R1CA01J
FAN BLWR CENT 404X378MM 230VAC datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 500KSPS PRL 48-TQFP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 1.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 31POS TIN T/H datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 5MA 1.25 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 200MHZ 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf