Murata Electronics North America GRM0335C2A8R1DA01D
GRM0335C2A8R1DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A8R1DA01D
Brief Description
CAP CER 8.1PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A8R1DA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A8R1DA01D
QUANTITY
GRM0335C2A8R1DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A8R1DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A8R1DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A8R1DA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A8R1DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A8R1DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A8R1DA01D
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 6pF 150 Ohm -20°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf