Murata Electronics North America GRM0335C2A9R2DA01D
GRM0335C2A9R2DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R2DA01D
Brief Description
CAP CER 9.2PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R2DA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A9R2DA01D
QUANTITY
GRM0335C2A9R2DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R2DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R2DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R2DA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R2DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R2DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R2DA01D
DESOLDERING TWEEZERS SET W/STAND datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 200MHZ 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 13pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
LMZF 5/4/135 3.5OR datasheet.pdf
RES SMD 880OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf