Murata Electronics North America GRM0335C2A9R3DA01J
GRM0335C2A9R3DA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R3DA01J
Brief Description
CAP CER 9.3PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R3DA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A9R3DA01J
QUANTITY
GRM0335C2A9R3DA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R3DA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R3DA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R3DA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R3DA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R3DA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R3DA01J
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21.3X54.2 GRY datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.5NS 208PQFP datasheet.pdf
ANT OMNIDIR 6BI 4.9GHZ N MALE datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
IC OP AMP PREC 36V LN SOT datasheet.pdf