Murata Electronics North America GRM0335C2A9R6CA01D
GRM0335C2A9R6CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R6CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.6PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R6CA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A9R6CA01D
QUANTITY
GRM0335C2A9R6CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R6CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R6CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R6CA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R6CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R6CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R6CA01D
FUSE GLASS 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN PIN CRIMP 30AWG TIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
FUSE 200A 1250V 1BKN/75 AR CU datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 72POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE SKT RA datasheet.pdf