Murata Electronics North America GRM0335C2A9R6CA01D
GRM0335C2A9R6CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R6CA01D
Brief Description
CAP CER 9.6PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R6CA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A9R6CA01D
QUANTITY
GRM0335C2A9R6CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R6CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R6CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R6CA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R6CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R6CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R6CA01D
CAP CER 1000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 520MA 660 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
LED MODULE RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA /STDF GFLF datasheet.pdf
PLAIN FINISH RECT CAN MNTING datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 35V 10% X6S 0805 datasheet.pdf