Murata Electronics North America GRM0335C2A9R6CA01J
GRM0335C2A9R6CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R6CA01J
Brief Description
CAP CER 9.6PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R6CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A9R6CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A9R6CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R6CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R6CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R6CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R6CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R6CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R6CA01J
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IND DELAY LINE 2.9NS 1 OHM SMD datasheet.pdf
TERM FORK NON INS 16-14AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 5K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
Connector Socket 80 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RETAINER datasheet.pdf
ACCES UNI SEAL PINK PG 36 MIN 3 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf