Murata Electronics North America GRM0335C2A9R6DA01J
GRM0335C2A9R6DA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R6DA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.6PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R6DA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A9R6DA01J
QUANTITY
GRM0335C2A9R6DA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R6DA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R6DA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R6DA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R6DA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R6DA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R6DA01J
FIXED IND 3.9NH 850MA 70 MOHM datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 2.7 OHM 1% AXL datasheet.pdf
22WAY HYBRID .040/2.8 PLUG datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 18POS .3M datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 5A TO263 datasheet.pdf