Murata Electronics North America GRM0335C2A9R8CA01J
GRM0335C2A9R8CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R8CA01J
Brief Description
CAP CER 9.8PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R8CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A9R8CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A9R8CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R8CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R8CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R8CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R8CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R8CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R8CA01J
ATC AMP NPN PREWIRED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 23POS PIN datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 12-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
PEW12 HAND TOOL datasheet.pdf
M803 8C 8#20HD PIN RECP OM datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D PIN RECP datasheet.pdf
33UF 25V 8X12 105C SMD datasheet.pdf