Murata Electronics North America GRM0335C2A9R8DA01D
GRM0335C2A9R8DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R8DA01D
Brief Description
CAP CER 9.8PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R8DA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A9R8DA01D
QUANTITY
GRM0335C2A9R8DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R8DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R8DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R8DA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R8DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R8DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R8DA01D
CAP TANT 1UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4802BLQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR OVAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 88.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf