Murata Electronics North America GRM0336R1E1R8CD01D
GRM0336R1E1R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E1R8CD01D
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E1R8CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E1R8CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336R1E1R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E1R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E1R8CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E1R8CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E1R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E1R8CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E1R8CD01D
BINDING POST MINI TIN VIOLET datasheet.pdf
POT 3 OHM 12.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf