Murata Electronics North America GRM0336R1E1R9CD01D
GRM0336R1E1R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E1R9CD01D
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E1R9CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E1R9CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336R1E1R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E1R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E1R9CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E1R9CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E1R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E1R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E1R9CD01D
FIXED IND 3.3UH 1.04A 110 MOHM datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TIE CBL DL STD HS BLK 11.8" datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.49V TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 3.2UH 2.9A 15.3 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf