Murata Electronics North America GRM0336R1E200JD01D
GRM0336R1E200JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E200JD01D
Brief Description
CAP CER 20PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E200JD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E200JD01D
QUANTITY
GRM0336R1E200JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E200JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E200JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E200JD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E200JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E200JD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E200JD01D
TRANS PREBIAS NPN 300MW SPT datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A TO220-7 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf