Murata Electronics North America GRM0336R1E2R4CD01D
GRM0336R1E2R4CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E2R4CD01D
Brief Description
CAP CER 2.4PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E2R4CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E2R4CD01D
QUANTITY
GRM0336R1E2R4CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E2R4CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E2R4CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E2R4CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E2R4CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E2R4CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E2R4CD01D
CONN HEADR BRKWAY .100 48POS STR datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 989POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS PIN datasheet.pdf
KINTEX-7 FPGA KC705 CON EVAL KIT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 450LM WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf