Murata Electronics North America GRM0336R1E330JD01D
GRM0336R1E330JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E330JD01D
Brief Description
CAP CER 33PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E330JD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E330JD01D
QUANTITY
GRM0336R1E330JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E330JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E330JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E330JD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E330JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E330JD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E330JD01D
SCREWDRIVER PHILLIPS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
STRIKER SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 335MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SST 8TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
FAN 12VDC 80X25MM 2WR datasheet.pdf