Murata Electronics North America GRM0336R1E4R0CD01D
GRM0336R1E4R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E4R0CD01D
Brief Description
CAP CER 4PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E4R0CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E4R0CD01D
QUANTITY
GRM0336R1E4R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E4R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E4R0CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E4R0CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E4R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E4R0CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E4R0CD01D
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 1 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 626 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf