Murata Electronics North America GRM0336R1E5R5DD01D
GRM0336R1E5R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E5R5DD01D
Brief Description
CAP CER 5.5PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E5R5DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E5R5DD01D
QUANTITY
GRM0336R1E5R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E5R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E5R5DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E5R5DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E5R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E5R5DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E5R5DD01D
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
KEYFOB RFID TAG BLUE datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 14.74MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 5.11A 11 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM TACH 24VDC datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
FO C/A LC AQU SC XG AQU datasheet.pdf
anyCAP⑩ 50 mA Low Dropout Linear Regulator IC datasheet.pdf