Murata Electronics North America GRM0336R1E620JD01D
GRM0336R1E620JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E620JD01D
Brief Description
CAP CER 62PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E620JD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E620JD01D
QUANTITY
GRM0336R1E620JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E620JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E620JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E620JD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E620JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E620JD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E620JD01D
IC MCU 16BIT ROMLESS 100LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RACK - CABLE MANAGEMENT CHIMNEY datasheet.pdf
CONN IDC 20POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V CH 1206 datasheet.pdf