Murata Electronics North America GRM0336R1E680JD01D
GRM0336R1E680JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E680JD01D
Brief Description
CAP CER 68PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E680JD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E680JD01D
QUANTITY
GRM0336R1E680JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E680JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E680JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E680JD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E680JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E680JD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E680JD01D
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 360 OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC GEAR TOOTH SENSOR SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
ER 7C 7#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE M12 4POS IDC datasheet.pdf