Murata Electronics North America GRM0336R1E7R4DD01D
GRM0336R1E7R4DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E7R4DD01D
Brief Description
CAP CER 7.4PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E7R4DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E7R4DD01D
QUANTITY
GRM0336R1E7R4DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E7R4DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E7R4DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E7R4DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E7R4DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E7R4DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E7R4DD01D
TRANSF 10/100B-T 4PORT 40-SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
THERMOEL ASSY DIRECT-LIQUID 2.7A datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf