Murata Electronics North America GRM0336R1E8R5CD01D
GRM0336R1E8R5CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E8R5CD01D
Brief Description
CAP CER 8.5PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E8R5CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E8R5CD01D
QUANTITY
GRM0336R1E8R5CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E8R5CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E8R5CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E8R5CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E8R5CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E8R5CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E8R5CD01D
IC REG LDO 3.3V 80MA SC82AB datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 108.15VC DO15 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 10MA 8DIP datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 60" datasheet.pdf
RES 75.0 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 96.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
3/64 INCH HST BK PF-3/64-1BK datasheet.pdf
CONN RECEPT 45POS PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 100MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf