Murata Electronics North America GRM0336R1E8R5DD01D
GRM0336R1E8R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E8R5DD01D
Brief Description
CAP CER 8.5PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E8R5DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E8R5DD01D
QUANTITY
GRM0336R1E8R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E8R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E8R5DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E8R5DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E8R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E8R5DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E8R5DD01D
CONN HEADER VERT 40POS .100 GOLD datasheet.pdf
RND STANDOFF 1/4-20 NYLON 2-1/2" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 69A TO-3P datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3A 105 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 5W T18 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 22POS GOLD datasheet.pdf