Murata Electronics North America GRM0336R1E9R6DD01D
GRM0336R1E9R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E9R6DD01D
Brief Description
CAP CER 9.6PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E9R6DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E9R6DD01D
QUANTITY
GRM0336R1E9R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E9R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E9R6DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E9R6DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E9R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E9R6DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E9R6DD01D
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DIG W/LCD DVR 40-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 160K OHM 0804 datasheet.pdf
LMZFL 5/19/135 3.5OR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 170MSPS 48QFN datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
LAMP MAG 3 DIOPTER 115V 78 LEDS datasheet.pdf