Murata Electronics North America GRM0336R1E9R7CD01D
GRM0336R1E9R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E9R7CD01D
Brief Description
CAP CER 9.7PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E9R7CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E9R7CD01D
QUANTITY
GRM0336R1E9R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E9R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E9R7CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E9R7CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E9R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E9R7CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E9R7CD01D
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .02 OHM 5W 1% datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 28A 4.14 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 6pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75OHM datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf