Murata Electronics North America GRM0336R1E9R8DD01D
GRM0336R1E9R8DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E9R8DD01D
Brief Description
CAP CER 9.8PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E9R8DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E9R8DD01D
QUANTITY
GRM0336R1E9R8DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E9R8DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E9R8DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E9R8DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E9R8DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E9R8DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E9R8DD01D
CONN TERM FEMALE 24-30AWG TIN datasheet.pdf
CONN SAVER M-F 9POS datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV NP0 3640 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR 3ST 20DHVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf