Murata Electronics North America GRM0336R1HR50BD01D
GRM0336R1HR50BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1HR50BD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.50PF 50V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1HR50BD01D.pdf
Availability of GRM0336R1HR50BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336R1HR50BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1HR50BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1HR50BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1HR50BD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1HR50BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1HR50BD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1HR50BD01D
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CABLE GLAND PG7 BLACK datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR VERT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 6.5A 7.2 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MALE M12 datasheet.pdf
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf