Murata Electronics North America GRM0336S1E160JD01D
GRM0336S1E160JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E160JD01D
Brief Description
CAP CER 16PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E160JD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E160JD01D
QUANTITY
GRM0336S1E160JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E160JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E160JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance16pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E160JD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E160JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E160JD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E160JD01D
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT CRIMP datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 360MA 1.06 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf