Murata Electronics North America GRM0336S1E1R3CD01D
GRM0336S1E1R3CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E1R3CD01D
Brief Description
CAP CER 1.3PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E1R3CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E1R3CD01D
QUANTITY
GRM0336S1E1R3CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E1R3CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E1R3CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E1R3CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E1R3CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E1R3CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E1R3CD01D
CONN HEADER VERT 17POS .156 30AU datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12 BIT 200KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
IC BATTERY CHRGR SGL LI+ SOT23-6 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
CABLE ASSY CIRC 4POS M-F 2M datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR VGA RW datasheet.pdf
KNIFE 45 DEGREE 5.84MM datasheet.pdf