Murata Electronics North America GRM0336S1E2R2CD01D
GRM0336S1E2R2CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E2R2CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E2R2CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E2R2CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336S1E2R2CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E2R2CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E2R2CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E2R2CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E2R2CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E2R2CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E2R2CD01D
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 5.5UH N41 datasheet.pdf
COMPONENT CGRID VT SHRD HDR TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC datasheet.pdf